037 658 26 71 info@offsportswear.com

Potlač tričiek a textilu

Potlač realizujeme rôznymi technológiami. Ich výber určujú viaceré faktory: počet objednaných kusov, cena za kus, farebné požiadavky, zvolený materiál. Najvhodnejšiu technológiu vyberáme po analýze vašej objednávky.

  • Sublimačná tlač
  • Sieťotlač
  • Vystupujúca sieťotlač "puff"
  • Priama digitálna potlač (direct to garment printing – DTG)
  • Transfer,
  • Vyrezávaná fólia Flock / Flex

Sublimačná tlač

Sublimačná tlač sa používa pri potlači na polyesterové materiály z ktorých šijeme športové dresy, tričká, štulpne a podobne. Sublimačná tlač umožňuje plnofarebnú digitálnu potlač veľmi vysokej ostrosti a výrazných farieb. Grafika sa tlačí na prenosový papier z toho sa pri vysokej teplote (190 stupňov celzia) v lise prenesie do štruktúry polyesterového vlákna ktoré dokonale zafarbí. Farby sú vysoko trvanlivé a extrémne odolné pri praní. Polyesterový materiál má dlhodobú životnosť.

Farebná paleta neobmedzená. Farby sú výrazné a sýte. Minimálna produkcia od 10 kusov

Sieťotlač

Sieťotlač je tradičný veľkokapacitný spôsob potlače. Má vysokú odolnosť. Pri výrobe používame PANTONE vzorkovníky podľa ktorých presne namiešame požadované farby. Dokážeme zabezpečiť vysokú vernosť požadovaných farieb definovaných napríklad v manuáloch pre logo, či firemnú identitu. Pre každú farbu použitú pri tlači je potrebné vytvoriť vlastnú tlačovú predlohu (technológiou nasvietenia ultrafialovým svetlom na sieťku), preto má takáto tlač obmedzený počet použitých farieb. Ideálne 1 až 6.

Sieťotlačou sa tlačí priamo na hotový textil (tričká, mikiny a pod). Cena je závislá od počtu objednaných kusov a počtu použitých farieb. Sieťotlač umožňuje presne určiť farby podľa PANTONE vzorkovníka. Môžete vybrať aj špeciálne odtiene ako zlatú a striebornú, prípadne farby s rôznymi efektmi.

Farebná paleta 1–6 farieb. Minimálna produkcia od 50 kusov,

Vystupujúca sieťotlač "puff"

Potlač na dotyk pripomína gumený povrch. Špeciálna farba je nanášaná cez sieťku na povrch látky a potom zažehlená pri vysokej teplote.

Farebná paleta 1–6 farieb. Minimálna produkcia od 50 kusov.

Priama digitálna potlač (direct to garment printing – DTG)

Pri tejto technológii sa farba/atrament nanáša na špeciálne pripravený povrch látky (tzv. pretreatment). Technológia sa používa na potlač oblečenia vyrobeného zo 100% bavlny (to jest štandardné tričká, mikiny a pod). Počet farieb nie je obmedzený. Sú miešané kombináciou atramentov základných farieb (CMYK). V prípade potlače na farebné a čierne tričká sa ešte pred farebnou tlačou nanáša krycia biela farba, ktorá má na dotyk gumený povrch.

Odolnosť voči praniu nie je nižšia ako v prípade sieťotlače. Výrobky je potrebné prať pri nízkej teplote (30°C, ideálne prevrátené naruby). Tlač je efektívna aj pri malých objemoch kde je požadovaná plnofarebná tlač

Farebná paleta neobmedzená. Minimálna produkcia od 10 kusov.

Ostatné technológie

Transfer

Potlač je natlačená na špeciálny papier a potom prenesená v tepelnom lise na textil. Kvalita je porovnateľná so sieťotlačou a to farebnosťou ako aj stálosťou v praní. Farba však nepreniká hlboko do štruktúry látky a vzniká gumový efekt.

Farebná paleta neobmedzená. Minimálna produkcia od 50 kusov,

Rezaná fólia, Flock / Flex

Vytlačená grafika je (na vyrezávacom plotri) vyrezaná z jednofarebnej FLOCK / FLEX fólie a potom pri veľkom tlaku a teplote nažehlená na textil pomocou špeciálneho tepelného lisu. Potlač je dobre odolná voči ošúchaniu a odlepeniu. U FLOCK technológie na dotyk pripomína semiš. Flex technológia má na dotyk gumený povrch.. Farby sú matné a pastelové.

Farebná paleta 1 farba na fóliu. Paleta farieb je obmedzená podľa vzorkovníka fólií. Minimálna produkcia od 50 kusov.

Dopytový formulár

Tu môžete vyplniť a zaslať nezáväznú žiadosť o cenovú ponuku. Odpovieme na ňu v priebehu 48 hodín. Do poznámky prosím uveďte počty objednaných kusov, materiál, farby a iné požiadavky. Ak máte grafické podklady, môžete ich pridať ako prílohu.